Sobota 30/08/2014 · Imieniny obchodzą: Róża, Szczęsny, Benon

Wielki Wojewódzki Finał Orkiestry w Zawierciu!

Gwiazdy, atrakcyjne pokazy, koncerty, konkursy, do tego gar grochówki i wielki kocioł prażonek to tylko część atrakcji jakie czekają Zawiercie 13 stycznia.

Policjanci ranni po przewrotce radiowozu

Wczoraj rano na drodze w Górze Siewierskiej policjanci chcieli zatrzymać kierowcę, który prawdopodobnie popełnił wykroczenie. W trakcie pościgu kierowca radiowozu stracił panowanie nad wozem i

Poszukiwany bandyta wpadł, bo strzelał w dyskotece

Wczoraj przesłuchiwano mieszkańca Świętochłowic, 29-latka, który w sobotę w nocy, podczas awantury w jednym z pubów w Wojkowicach,
oddał kilka strzałów z broni.

Toporowice: Rodzice chcą, aby kuratorium skomentowało zachowanie nauczyciela

Toporowice, sołectwo w powiecie będzińskim. Ostatnio o nim głośno. A wszystko z powodu książki, którą napisał jeden z nauczycieli, Henryk Z. Nie jest to jednak podręcznik.

Tragedia w Rudzie Śląskiej

Redakcja serwisu zaglebie.info łączy się w smutku i cierpieniu z rodzinami góników, którzy zginęli w kopalni Halemba w Rudzie Śląskiej. Wczoraj(wtorek) około godz. 16.30 w kopalni na poziomie 1030 m

Nauczyciel z Toporowic chce wieszać polityków

Skandal w wiejskiej szkole niedaleko Będzina. Tutejszy wuefista napisał książkę, w której radzi powiesić polityków za genitalia. Zbulwersowani rodzice żądają wyrzucenia pedagoga.

Podlesice: Są pieniądze na murawy

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Będzinie dostał pieniądze na ochronę zagrożonych muraw kserotermicznych na Jurze.

Sławków: Ulice przy Rynku przestały tonąć w błocie

Jeszcze całkiem niedawno turyści, którzy zboczyli z Rynku w małe uliczki, mieli wrażenie, że przenieśli się w początek poprzedniego stulecia. Najgorzej było wiosną i jesienią.

Centrum Młodzieżowe TLEN w Wojkowicach

Rzeczywistość, w której przyszło żyć młodym ludziom Wojkowic w diecezji sosnowieckiej nie jest łatwa. Kilka lat temu zamknięto w nim kopalnię, jedyną żywicielkę rodzin, siłę napędową całego miasta.

Nauka języków obcych za 10 złotych miesięcznie?

Władanie językami obcymi jest już nie tylko modą, ale koniecznością. Niestety, wielu młodych ludzi nie stać na naukę w drogich szkołach językowych.

Dobieszowice: Smród przeraził mieszkańców

Ostry fetor dał się w czwartek bardzo mocno we znaki mieszkańcom Dobieszowic i Bobrownik. Był na tyle trudny do zniesienia, że szybko interweniowali w miejscowym Urzędzie Gminy,

Zawiercie: Pijany kierowca BMW zabił dwóch drogowców

Zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym zamierza postawić prokuratura kierowcy BMW, który w niedzielę rano potrącił dwóch robotników drogowych w Zawierciu.