Piątek 22/08/2014 · Imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz
KPP Będzin
| dodane: 15.01.2010 g.10:43 | drukuj

Kronika policyjna

Do niecodziennego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w Będzinie na osiedlu Syberka. 9-letni chłopiec wspólnie z kolegami zjeżdżając z okolicznego pagórka (na plecach) wjechał pod przejeżdżający samochód marki jeep i .... wyjechał z drugiej strony pojazdu. Jakie było zdziwienie policjantów, gdy okazało się, że chłopiec posiada tylko drobne otarcia naskórka i nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. 9-latka przewieziono do szpitala na obserwację. Funkcjonariusze ustalili, że na ulicy, którą poruszał się jeep obowiązuje zakaz ruchu pojazdów, w związku z czym kierowcę ukarano mandatem.

Powrót do więzienia?

Wczoraj wieczorem policjanci zatrzymali na gorącym uczynku włamania do jednego z będzińskich mieszkań 29-letniego mężczyznę. Sprawca zrabował z mieszkania pieniądze. Policjanci skradzione mienie odzyskali, a 29-latek noc spędził w izbie wytrzeźwień. Dziś po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa. Ustalono, że mężczyzna wczoraj rano opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Zatrzymany już wcześniej przechodził w policyjnych materiałach, między innymi w związku z przestępstwami przeciwko mieniu. Teraz 29-latkowi grozi do pięciu lat więzienia.

Węgiel w cenie

W dniu wczorajszym policjanci KPP w Będzinie we wczesnych godzinach rannych patrolowali rejon ul. Dąbrowskiej w dzielnicy Łagisza w Będzinie. W pewnym momencie zauważyli grupę mężczyzn, ładujących węgiel wprost ze stojących na bocznicy wagonów kolejowych do worków.

Przenosili je następnie na skraj torowiska w pobliże ulicy. "Węglarze" na widok policji zaczęli uciekać w różne strony. Udało się zatrzymać 4 z nich i przygotowanych 58 worków z węglem. W dniu dzisiejszym mężczyźni zostaną przesłuchani. Grozi im nawet do 5 lat więzienia.

Ramy w garażu

Na początku bieżącego tygodnia w jednym z garaży na terenie Będzina policjanci znaleźli prawie trzydzieści ram rowerowych. Niektóre z nich posiadają numery, co w znacznej mierze pozwoli stróżom prawa ustalić czy pochodzą one z przestępstwa. Funkcjonariusze ustalili właściciela garażu i obecnie wyjaśniają skąd pochodzą znalezione ramy. Jednocześnie apelujemy do osób, którym w przeciągu kilku miesięcy skradziono rowery oraz dysponują numerem fabrycznym roweru, o kontakt telefoniczny lub osobisty z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Będzinie przy ul. Bema 1 tel. 323680280, 323680200.

Jesteś osobą wrażliwą na sprawy publiczne, obejrzałeś ciekawą wystawa, byłeś na ciekawym koncercie, sztuce teatralnej, zawodach sportowych lub innej imprezie, posiadasz ciekawe fotografie, zbiory, kolekcje i chcesz się podzielić tym z innymi - my postaramy się to opublikować. Napisz do nas